| | English
 

Aday Öğrenciler
Öğrenciler
Çalışanlar
Mezunlar
Bilgi Paketi
360' Başkent
Başkent'ten Görüntüler
Akademik Takvim
 
Duyurular / Etkinlikler


Başkent Üniversitesi Türkiye'de Girişimci, Yenilikçi Üniversite Sıralamasında İlk 50'deBaşkent Üniversitesi Türkiye'de Girişimci, Yenilikçi Üniversite Sıralamasında İlk 50'de

TÜBİTAK tarafından, üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralandığı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 yılı sıralaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından TÜBİTAK’ta düzenlenen basın toplantısında açıklandı.
Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi ile üniversitelerde girişimcilik ve yenilikçilik faaliyetlerinin teşvik edilmesi, üniversitelerimizin dünya çapında bilim yapılan ve teknoloji üretilen merkezler haline getirilmesi hedeflenmektedir.
Girişimcilik ruhunun ve yenilikçilik kültürünün geliştirilmesinde önemli adımların atıldığı Üniversitemizde, sanayi işbirliklerinin ve bu işbirlikleri ile doğan projelerin artmasını, geliştirilerek ürünler ile fikri mülkiyetlerin artmasını hedeflemekteyiz.
Üniversitemizde ilgili idari birimlerin koordinatörlüğünde disiplinlerarası çalışmaların gerçekleştirildiği paylaşımcı, katılımcı ve sonuç odaklı proje kültürünün yaygınlaştığı nice başarıları birlikte kutlamak dileğiyle…

 

webmaster@baskent.edu.tr
Tel:(0312) 246 66 66
Bağlıca Kampüsü Fatih Sultan Mahallesi
Eskişehir Yolu 18. km 06790 Etimesgut/Ankara
 
Başkent Üniversitesi Yurtları Başkent Üniversitesi Bülteni